Wiele osób traktuje pracę jako zło konieczne, której potrzebujemy jedynie po to, aby zarabiać pieniądze. Dlatego często wykonujemy zawody niezgodne z naszym temperamentem, predyspozycjami i osobowością.  Trudno więc wymagać, aby czerpać satysfakcję z czynności, których nie lubimy.

Jako doradca zawodowy z ponad 10-letnim doświadczeniem, pracuję zarówno z młodzieżą, jak i dorosłymi, a także osobami zagrożonymi wykluczeniem. Aby mogli oni skutecznie działać na rynku pracy, pomagam im poznać własne zasoby – nie tylko zalety i umiejętności, ale również preferencje. Poza pytaniem: „Co potrafisz?”, zawsze pytam: „Co przynosi Ci radość?”, bo wiem, że przyjemność, jaką możemy czerpać z pracy zawodowej, jest dobrym punktem wyjścia do planowania kariery zawodowej.

Razem z moim klientem szukamy odpowiedniego zajęcia, a potem opracowujemy podzielony na etapy plan działania.

Młodzieży, która dopiero staje na starcie swojej ścieżki lubię powtarzać słowa Joe Vitale – amerykańskiego marketingowca i autora bestselleru „The Secret”:

 Zapytaj siebie, co robiłbyś nawet, gdyby nikt Ci za to nigdy nie miał zapłacić. To wskazówka, która pokaże Ci, czym powinieneś się zajmować, oczywiście wciąż szukając sposobu na zarobienie na tym.

Dzięki moim staraniom setki osób podjęło pracę zawodową, rozpoczęło nowy rozdział w życiu zawodowym, powróciło do pracy po latach bezrobocia.